Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak

K

epçe kulak deformitesi, kulağın belli kısımlarının (kulak içi kıvrımlar) az gelişmesi veya belli kısımların çok gelişmesi, bazen de her iki durumun beraber olmasından kaynaklanan bir deformitedir.

Doğum sonrası erken dönemde özel bandajlama teknikleriyle düzeltilebilirken, ilerleyen yaşlarda cerrahi tedavi gerektirir. Kulak gelişiminin %90’ı 5-6 yaş civarında tamamlandığı için, tedavinin bu yaşlardan itibaren yapılması mümkündür. Çocuğun psikolojik olarak, akranlarının olumsuz tavırlarından etkilenmemesi açısından tedavi için en uygun zaman okul öncesi dönemdir.

Tedavide ameliyat ya da iple geriye çekme yöntemleri vardır. Bu iki yöntemden iple asmanın kısa sürmesi, uygulama kolaylığı gibi avantajları olmakla beraber, deformitenin tekrar meydana gelmesi, yeteri kadar düzeltme sağlanamaması gibi dezavantajları nedeniyle çoğu cerrah tarafından uygulanmaz. Kepçe kulak ameliyatı (otoplasty), çocukluk döneminde genel anestezi, ileri yaşlarda lokal anestezi ile yapılabilen, ortalama 45-60 dakika süren, hastanın hastanede yatmasını gerektirmeyen bir yöntemdir. Ameliyatın bitiminde, elastik bir kulak bandajı takılır ve bir hafta kullanılır. Hasta aynı gün günlük aktivitesine dönebilir.

Karın Estetiği   Günlük yaşamda sağlıklı beslenme ve egzersizi yaşam tarzı haline ...
YAĞ ALDIRMA AMELİYATI --- Aile yadigarı bir göbeğim var; yani ...
Gelişen dünyada; insanlar, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, her zaman güzel ve ...
Karın germe ameliyatı olarak bilinen Abdominoplasti; doğum, kilo alıp-verme gibi ...
Burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında hastalarımız için faydalı olabilecek ...

Site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. İçerik doktor tanı ve konsültasyonunun yerini alamaz. © 2014 Ercan Demiray "Tüm yasal hakları saklıdır!"

DOKTORUNUZA SORUN

Adınız (gerekli)

E-Mail Adresiniz (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

İleti Konusu

Yaşadığınız Şehir

İletiniz